איך מייצרים בלונים

 
בלונים הם תוספת משמחת בכל חגיגה, אך הם גם אמצעי נפלא לשיווק העסק ולהגברת הנראות של עמדות ותחנות שירות. הבלונים מלווים אותנו לאורך כל תחנות החיים, החל מימי ההולדת הראשונים - ואפילו כבר בחדר הלידה - וכלה בחתונה ובימי ההולדת של הקטנטנים.

עם זאת, קרוב לודאי שמעולם לא עצרנו לחשוב איך בעצם מייצרים את הבלונים.
במידה ואתם מעוניינים ללמוד מעט על תהליך הייצור של בלונים - הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נחשוף את "הסודות" מאחורי תעשיית ייצור הבלונים, שלב אחרי שלב.
 
 

השלב הראשון - ייצור ושינוע הלטקס

בלונים מיוצרים מחומר שנקרא לטקס - סוג של גומי - העשוי מחלקיקי גומי המעובדים בסביבה מימית. זהו חומר טבעי המשמש בטבע ככל הנראה להגנה מפני חדירה של חרקים לצמחים שונים.

לאחר הפקת הלטקס, שאפשרית רק בבתי הגידול של העצים מהם מייצרים גומי, הלטקס מובל למפעלים בכל רחבי העולם. חשוב לציין כי העצים מהם מיוצר גומי צומחים אך ורק באזורים טרופיים, בהם יורדת כמות גדולה של משקעים ובמהלך החורף הטמפרטורות בהם נותרות גבוהות.
 
ייצור הלטקס באמבטיות ענקיות
 
 

השלב השני - פיגמנטציה

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך הייצור של בלונים הוא הפיגמנטציה שלהם. בתהליך הפיגמנטציה מוסיפים לחומר הגלם הבסיסי פיגמנטים, שמנים וחומרים מייצבים שונים על מנת לצבוע את הלטקס בצבעים.

בשלב זה, הלטקס עוד לא מעוצב לצורת בלון אלא נמצא באמבטיות גדולות אליהן מוזרמים חומרי הייצוב וחומרי הצבע.
 
צביעת חומר הגלם לפני עיצוב הלטקס
 
 

השלב השלישי - קביעת הצורה

לאחר שתערובת הצבע נצמדה בצורה איכותית ללטקס, מגיע השלב הסופי של הייצור, בו מעצבים את צורת הבלונים. מכאן והלאה מתבצע התהליך באמצעות מכונות;

החומר שנוצר נטבל בתוך תערובת ולאחר שזו מתייבשת על חלקי המכונות השונים, נוצר מעין ציפוי עדין של לטקס צבוע. זהו למעשה הבלון בתצורה הסופית שלו, לפני שהוא מנופח כובן. לפי התבנית של חלקי המכונה השונים ניתן לבחור את הצורה הסופית של הבלון; עגול, אליפטי, ארוך וכו'.
 
קביעת צורת הבלון באמצעות מכונות
 

בולי בלון - הראשונים בעיצוב בלונים

כעת, לאחר שאתם יודעים איך מייצרים בלונים, אנו שמחים לבשר לכם שכאן בישראל פועל מפעל מתקדם לעיצוב והדפסת בלונים. חברת בולי בלון היא חברה מקצועית המובילה את תחום הבלונים בישראל כבר למעלה משלושה עשורים.

אתם מוזמנים לצפות בגלריות שלנו

החברה מתמחה בעיצוב בהדפסה על בלונים, הן עבור המגזר הפרטי והן עבור המגזר העסקי.
נשמח לתת לכם פרטים נוספים.
צרו עמנו קשר במספר 03-9347232
או דרך הבלון בראש האתר