סוגי זיקוקים

 
 
מי שמעוניין להפיק אירוע בלתי נשכח יכול ליהנות כיום משורה ארוכה של זיקוקים מיוחדים. בעזרת הזיקוקים ניתן להפעיל פירוטכניקה מרשימה בתוך אולמות, לירות תותחי קונפטי במסיבות, ולהפעיל מכונות סבון ברגעים מרשים. יחד עם זאת, על מנת לבחור סוג של זיקוקים בהתאם לאירוע כדאי להכיר את התכונות והיתרונות של כל אפשרות.

באופן כללי, כל הזיקוקים ללא יוצא מן הכלל הם מתקני נפץ אשר מתפוצצים תוך כדי הפצת אור בשלל צבעים ואפקטים. הם משמשים בעיקר לחגיגות, למרות שלאורך ההיסטוריה ניתן למצוא לא מעט תפקידים אחרים אשר יועדו להם בשדה הקרב. ההיסטוריה של הזיקוקים מתחילה בדרום מזרח אסיה ובסין העתיקה, אולם ניתן ליהנות היום משלל סוגים חדשים ומיוחדים.

איזה זיקוק מתאים לאירוע שלכם?

קיימים מספר סוגי זיקוקים בולטים וניתן באירועים מסוימים גם לשלב ביניהם:

א. כוכבים פירוטכניים – זהו סוג של זיקוקים פופולארי במיוחד באירועים עם מוזמנים רבים. הסיבה לכך היא תערובת של חומרים היוצרת טקסטורה סופית מרשימה אשר נדלקת בפרקי זמן שונים. פרקי הזמן הללו תלויים בגודל ובעיצוב הרצוי, ולכן נוצר אפקט בלתי נשכח. כדאי להתאים בין כוכבים פירוטכניים לבין כמות המוזמנים, גודל האולם וסוג האירוע.

ב. פגז כדורי – בתוך פגז כדורי יש מספר כוכבים המתפזרים לכיוונים שונים. נהוג להציב את הכוכבים מסביב לאלמנט מרכזי וליצור פיזור עגול וסימטרי מסביבו בעת ההפעלה. בנוסף, ישנו פתיל אשר מדליק את הגזים ומופעל על ידי אבקת שריפה. הפעלת הפתיל היא חלק בלתי נפרד מהאפקט של פגז כדורי, משום שהיא מקנה שהות של כמה שניות לפני תחילת המופע הפירוטכני.
ג. כוכבים דחוסים - אלו סוגי זיקוקים פופולאריים מאוד באירועים חברתיים. הם אהובים על ילדים, אך גם מבוגרים לא יכולים להתעלם מהאפקט שלהם. הם מורכבים מתערובת אשר מוכנסת לתוך תבנית ונדחסת על ידי מכבש, מה שיוצר צורה של צילינדרים קטנים מאוד.

ד. פגזי צילינדר – אלו הזיקוקים אשר נחשבים לבעלי האפקט המרשים ביותר. הם מתפזרים באוויר לאחר הפיצוץ, רב-שלביים מבחינת התפוצה שלהם, וכמו הכוכבים הפירוטכניים הם גם לא מתפוצצים בבת אחת. יחד עם זאת, הצורה והגודל של הפגזים נקבעים על פי מרכיבי התערובת של החומרים הדליקים. אפשר למצוא אותם באירועי ספורט, חגיגות רשמיות ואפילו מיצגים אמנותיים.

שיקולים נוספים בבחירת זיקוקים בהתאם לסוג האירוע

  • בכל אירוע ניתן למצוא סוגי זיקוקים אחרים וזאת בהתאם לשיקולי הלקוח.
  • מצד שני, יש צורך לקחת בחשבון גם נושאים אובייקטיביים הקשורים לפן הבטיחותי.
  • לא את כל הזיקוקים ניתן לפוצץ באולם סגור, בעוד חלק גדול מהזיקוקים מתאים דווקא לגנים ופארקים.
  • על כל פנים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע טרם הבחירה בזיקוק. רק בצורה כזו ניתן להבטיח חוויה בטוחה ואיכותית אשר תספק את האפקט הדרוש – הן עבור האורחים והן עבור מפיקי האירוע.
 
אנחנו בחברת בולי בלון נשמח להציג בפניכם עולם שלם של זיקוקים ובלונים. יש לנו שורה ארוכה של אמצעים פירוטכניים המתאימים לכל אירוע. אנו מקפידים על הוראות הבטיחות, מעסיקים צוות מיומן ומתחייבים להצעת מחיר משתלמת.