שיאים הקשורים בבלונים

בלונים מלווים אותנו מהילדות, ואין אחד שלא חשב איך אפשר להשתמש בהם כדי לשבור שיאים. למרות שבשלב מסוים בחיים אנחנו מבינים כי אולי בכל זאת אין קשר בין אחיזה בזר בלונים לבין יכולת ריחוף ותעופה, יש לא מעט אנשים בעולם שהפכו את השיאים הקשורים בבלונים לדרך חיים.
 
 
יש לציין, כי המאפיין המשותף לכל השיאים הקשורים בבלונים הוא שימוש בבלונים איכותיים. אי אפשר להסתפק בניפוח של שקיות ניילון על מנת לשבור שיא, ויש צורך בבלונים המיוצרים מחומרי גלם ברמה גבוהה. בלון עשוי בדרך כלל מגומי ומשמש מלבד שבירת שיאים גם למשחק, קישוט, פרסום ומטרות נוספות. טווח השימושים של בלונים גדל מדי יום, ויש לא מעט דרכים יצירתיות לנצל את התכונות שלו.
 
שיאי בלונים מכל העולם
 

גם אוהדי מכבי בספר השיאים

סקירה קצרה של שיאים הקשורים בבלונים יכולה לעלות חיוך גם על פני מי שכבר מזמן לא החזיק בלון אמיתי:
 
1. שיא ישראלי בהעפת בלונים לקראת משחק כדורגל – אוהדי קבוצת הכדורגל הגדולה ביותר בישראל, מכבי תל אביב, מחזיקים בשיא מקומי בהעפת בלונים לקראת משחק. לפני מספר שנים נערכו אוהדי הקבוצה מראש, ביקשו מימון חיצוני, והגיעו אל איצטדיון בלומפילד כשברשותם מאות בלונים בצבעים המרהיבים צהוב וכחול. הבלונים הועפו אל השמיים, והאירו את כל שמי תל אביב-יפו בצבעי הקבוצה.
 
אוהדי מכבי שברו שיא בהעפת בלונים במשחק כדורגל
 
 
 
2. 237 בלונים מנופחים עם האף – שיא מעניין מאוד הקשור בבלונים נשבר על ידי ילד בן 13. אותו ילד הצליח לנפח עם האף לא פחות מ-213 בלונים בשעה. אביו שליווה את שבירת השיא מדד כל ניפוח על מנת לוודא כי הבלון מגיע לגודל מינימאלי של 20 סנטימטרים.

3. שרשרת בלונים של 20 קילומטרים – חברת ביטוחי חיים מהודו הצליחה להראות ללקוחות את כושר היוזמה שלה בעזרת שבירת שיא הקשור לבלונים. החברה ערכה קמפיין פרסומי, ובו ניפחה מעל 198,000 בלונים לצורך יצירת שרשרת של 20 קילומטרים.

למרות שחלק מהבלונים נופחו באמצעים מלאכותיים ולא עם האף, אין ספק כי מדובר על הישג מרשים. מעבר לכך, החברה הזמינה את תושבי בירת הודו מומבאי להגיע אל מתחם הניפוח כדי לחתום אתם שמם על הבלונים לפני שחוברו לשרשרת.

4. זר של 20,000 בלונים – חברת קוקה קולה ידועה בקמפיינים המיוחדים שהיא יוצרת. אחד מהם נערך באיצטדיון האנג-לונג בסין, ובו נוצר מקבץ של 20,000 בלונים בצבעי החברה תחת זר אחד גדול. הזר העצום הגיע עד גובה של 9 מטרים, והשמועות אומרות שיש סיני שהצליח להתרומם איתו כמה סנטימטרים מעל הקרקע.
 
ילד בן 13 ניפח 237 בלונים...עם האף
 
 
זר בלונים המורכב מ20 אלף בלונים
 
שרשרת בלונים באורך 20 ק"מ
 
לסיכום, בלונים נמכרים במגוון גדלים, צורות וצבעים, ולכן הם מושכים המון תשומת לב.

מבחינה היסטורית, אפשר למצוא תיעוד לשימוש בבלונים כבר בתחילת המאה ה-18. יחד עם זאת, ייצור המוני של בלונים מודרניים החל ב-1930, וכעת נדמה כי השמיים הם הגבול. או אולי לא?